Black jack nedir ? Sekabet

0
90
Black jack nedir ? Sekabet
Black jack nedir ? Sekabet

Black jack nedir ? Sekabet

Başlangıç olarak,Black jack nedir ? Sekabet blackjack’in oyuncuların kasaya karşı rekabet ettiği bir kart oyunudur. Oyunda tüm oyunculara belli değeri olan kartlar dağıtılır. Örnek olarak, 2’den 10’a kadar tüm kartlar üzerinde yazan degree sahiptir. Kupa 5; 5 dğerini taşırken, sinek 9; 9 değerini taşır. Kartın renginin kartın değerinde bir etkisi yoktur. Yani karo 4 ile kupa 4’ün ikisinin de değeri 4’tür.

Buna ek olarak, Vale, Kız, Papaz dahil destedeki tüm resimli kart 10 değerine sahiptir. ‘As’ iki değere sahip tek karttır – Buna göre oyuncunun elinde bulundurduğu kartlara göre As 1 yada 11 olarak sayılabilir. Örnek olarak oyuncu elinde As ve 9 bulunuyorsa bu oyuncuya 20 (11+9) puan vermektedir. Ama oyuncuya 3 ve As verildiyse, Ası 1 olarak saymak ve kasadan ekstra kart istemek isteyebilir.

Black jack nedir ? Sekabet

Blackjack oyununda hedef 21 yapmak yada 21’e olabildiğinde yaklaşmaktdır. Bu sayıya ulaşırken 21 geçilmemelidir, çünkü bunu yaptığınızda oyunu kaybedersiniz. 21’e ulaşamamanız halinde oyunun hedefi kasadan yüksek bir skora sahip olmaktdır. Örnek olarak oyuncuya 10 & 8 geldiyse puanı 18’dir. Kasaya 9&8 geldiyse kasanın puanı 17’dir. Bu örnekte oyuncunun puanı kasadan yüksektir ve 21’e daha yakındır. Bu örnekte, oyuncu kazanmıştır.

Blackjackoynanırken , ya bir deste yada 8 desteye kadar deste kullanılabilir. Fazla deste kasanın daha fazla avantajı demek olduğundan ne kadar az deste kullanılırsa oyuncunun avantajı daha da yükselir. Günümüzde artık casinolarda genel olarak 6 Deste üzerinde blackjack oyunu oynanamaktadır. Çok profesyonel oyuncuların az desteyle oynanan oyunlarda çıkan kağıtları takip edebilmeleri ve gelebilecek olan olasılıkları tahmin edebilmelerinden dolayı deste sayıları yüksek tutulmaktadır.

Sekabetyatirim.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here